Aboneliklerde Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda ve İngiltere’ye ücretsiz kargo fırsatı!

Fiyu, Türkiye dışında yaşayan okuma yazma bilen çocuklara göre, özgün metin ve illüstrasyonlar eşliğinde, pedagog görüşüyle hazırlanıyor.

Dili temel seviyede tutarken içeriklerimizi evrensel konulardan seçiyoruz. Böylece çocuklara yaşadıkları çevre ve dünyanın geri kalanı hakkında deneyim ve bilgi kazandırıyoruz. Eğlenceli anlatımlar aracılığıyla çocukların Türkçeyi sevmesini ve kullanmasını sağlıyoruz.

 

Konularımızı aktarırken farklı bakış açılarını bir arada vererek çocukların merak duygusunu uyandırıyoruz.

 

Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel mirasını evrensel değerler ışığında ele aldığımız genel kültür içerikleri aracılığıyla çocukların köklerini tanımalarına yardımcı oluyoruz. Anlaması en zor olan deyimleri çizgi öykü tekniğiyle eğlenceli biçimde veriyoruz.

 

Hikayeler, bilmece bulmacalar ve etkinliklerle çocukların el ve bilişsel becerilerini geliştiriyoruz. Hikayelerimizdeki karakterleri cinsiyet eşitliği esasına göre, kızlardan yana pozitif ayrımcılık yaparak kurguluyoruz.

 

Dünyanın her yerine gönderdiğimiz dergilerle çocuklar periyodik yayın takip etme alışkanlığı kazanıyor. Kendi adlarına gelen Türkçe dergiyi gören çocuklar havalara uçuyor!

 

Ebeveynler neler dedi;

 

“İki kızım da dergileri çok severek okuyorlar. Fiyu ve Pupa’yı muayenehanemdeki bekleme salonuna da koyduk.”
Nilgül Şahinli Mayregg , Viyana

 

“Dergilerin müptelasıyız! Çocuklarım Fiyu’nun 3.sayısındaki Orman meyveli turtayı yaptılar. Tadı hüsran oldu, ama yaparken çok eğlendik.”
Meri Kohen, Lyon

 

Her iki dergiye de aboneyiz. Her şeyden önce aktivitelerde hayal gücüne yer bırakmanızı seviyorum. Ve sade tasarımı tabii ki. Oğlum Deniz dergileri bitirene kadar peşimi bırakmıyor.”
Eser Güleç, Rotterdam


“8 yaşındaki oğlum için Fiyu, 3 yaşındaki kızım Nehir için Pupa’yı ilk sayısından beri alıyoruz. Oğlum Türkçe konuşmaya da okumaya da çok hevesli değildi ama Fiyu o kadar eğlenceli ki şimdi her sayıyı merakla bekliyor. Türkiye ile ilgili öğrendiği bilgileri okulda arkadaşlarıyla bile paylaşıyor. Bu dergileri hayata geçirdiğiniz için minnettarız.”
Aslı Yıldırım, Londra

 

Kurucu: Esra Kırkavak

Hazırlayanlar: Yıldıray Karakiya, M.Banu Aksoy, Ece Zeber, Ezgi Keleş, Gökçe Yavaş Önal, Yasemin Ezberci, Gözde Eyce, İnanç Kutal, Gonca Mine Çelik, Eda Tekşan

 

İletişim

LYDIA MEDIA LTD 11 Gordon Road London, TW3 1XP United Kingdom (UK) bilgi@fiyudergi.com

Select your currency
EUR Euro
USD United States (US) dollar