Aboneliklerde Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda ve İngiltere’ye ücretsiz kargo fırsatı!

 

FİYU VE FİYU Mini

Türkiye dışında yaşayan anaokulu çağındaki çocuklara Fiyu Mini, okuma yazma bilenlere Fiyu. Dünyanın her yerine gönderdiğimiz dergilerle çocuklar periyodik yayın takip etme alışkanlığı kazanıyor. Kendi adlarına gelen Türkçe dergiyi gören çocuklar havalara uçuyor!

PEDAGOG ONAYI

Kimi içerikler pedagog görüşleriyle kimi ise doğrudan pedagoglar tarafından hazırlanıyor. Dili temel seviyede tutarken konuları yaş gruplarına ve evrensel ilkelere göre seçiyoruz. Cinsiyet eşitliği, iklim krizi, hayvan hakları hassas davrandığımız konuların başında.

BİZ KİMİZ?

Biz, gazeteci göçmen anne Esra, girişimci göçmen olan Abidin, çocuk kitapları yazarı ve editörü Banu ve Yıldıray ile dünyanın farklı yerlerinde yaşayan, işinin ehli, çocuk yayıncılığında deneyimli yazar ve çizerlerden oluşan, kadın ağırlıklı bir ekibiz.

ÇOCUK & İLETİŞİM

Çocuklarla göz hizasında iletişim kurmayı, birlikte sorup birlikte öğrenmeyi seviyoruz. Konularımızı en geniş ve çeşitli bakış açısıyla ele almaya özen gösteriyoruz. Çocukların dünyada olan biten her şeyden haberdar olma hakkını var gücümüzle savunuyoruz.

 

 

 

Hikayeler, bulmacalar, etkinlikler...

 

Fiyu, Türkiye dışında yaşayan okuma yazma bilen çocuklara göre, özgün metin ve illüstrasyonlar eşliğinde, pedagog görüşüyle hazırlanıyor.

 

Dili temel seviyede tutarken içeriklerimizi evrensel konulardan seçiyoruz. Böylece çocuklara yaşadıkları çevre ve dünyanın geri kalanı hakkında deneyim ve bilgi kazandırıyoruz. Eğlenceli anlatımlar aracılığıyla çocukların Türkçeyi sevmesini ve kullanmasını sağlıyoruz.

 

Konularımızı aktarırken farklı bakış açılarını bir arada vererek çocukların merak duygusunu uyandırıyoruz.

Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel mirasını evrensel değerler ışığında ele aldığımız genel kültür içerikleri aracılığıyla çocukların köklerini tanımalarına yardımcı oluyoruz. Anlaması en zor olan deyimleri çizgi öykü tekniğiyle eğlenceli biçimde veriyoruz.

Hikayeler, bilmece bulmacalar ve etkinliklerle çocukların el ve bilişsel becerilerini geliştiriyoruz. Hikayelerimizdeki karakterleri cinsiyet eşitliği esasına göre, kızlardan yana pozitif ayrımcılık yaparak kurguluyoruz.

Dünyanın her yerine gönderdiğimiz dergilerle çocuklar periyodik yayın takip etme alışkanlığı kazanıyor. Kendi adlarına gelen Türkçe dergiyi gören çocuklar havalara uçuyor!

 

 

 

Biz

Biz, çocuklara güveniyoruz. Onlara saygı duyuyoruz.
Biz, çocuklara inanıyoruz.

 

 

 

 

 

 

İletişim

LYDIA MEDIA LTD 11 Gordon Road London, TW3 1XP United Kingdom (UK) bilgi@fiyudergi.com

Select your currency
GBP Pound sterling
EUR Euro